Walentynki – ciekawostki

Ile kosztowała najdroższa walentynka? Która walentynka najlepiej zapisała się w historii? Ile trwał najdłuższy pocałunek? Co bardziej na nas działa: pocałunki czy czekolada? Warto dowiedzieć się tych rzeczy, zanim zaczniemy snuć plany na najromantyczniejszy dzień w roku. Oto kilka ciekawostek związanych z walentynkami, całowaniem i randkami.

Najsłynniejszym walentynkowym upominkiem było jabłko pokryte różowym lukrem, ułożone w hebanowej szkatułce wysadzanej perłami. Był to podarunek dla Anny Boleyn, ofiarowany przez króla Henryka VIII.

Najdroższą walentynką była kartka z litego złota wysadzana diamentami i szmaragdami, którą Arystoteles Onasis podarował Marii Callas. Jej wartość oszacowana została na kwotę 250 tysięcy dolarów

Najwspanialsze walentynki wysyłano w XVII wieku. Nie były to sztampowe kartki, a wymyślne rebusy, zakodowane informacje, malowane własnoręcznie obrazki i najróżniejsze szyfry. Obecnie niektóre z nich uznawane są za dzieła sztuki.

Jednym z popularniejszych prezentów walentynkowych są perfumy. Szacuje się, że nowy damski zapach trafia na rynek co 43 godziny, a męski co cztery dni. Jednak za afrodyzjak już wieki temu uznano zapach ciała. Tego właśnie zdania był Henryk IV, który pisał do swej kochanki: „Niech pani zaprzestanie już mycia. Przybędę za osiem dni”. Jeśli chcecie wypróbować ten sposób, to tylko na własną odpowiedzialność;)

No jak walentynki to też pocałunki. Oto kilka całuśnych ciekawostek:

Najdłuższy pocałunek w historii trwał 30 godzin 59 minut i 21 sekund. Rekord padł w 2001 r., a w trakcie jego pobijania partnerzy spalili po 7436 kalorii.

W czasie minuty całowania spalamy aż 26 kalorii.

Pierwszy pocałunek na dużym ekranie wyświetlony został w 1896 r. Rzecz działa się w filmie o tytule…, a jakże – „Pocałunek”.

Pocałunki mogą być też groźne. Szczególnie dla… uszu. Przekonała się o tym 20-letnia Chinka, której lekarze zdiagnozowali całkowita utratę słuchu w jednym uchu. W trakcie gorącego pocałunku, któremu dziewczyna się oddała, powstało podciśnienie. Uszkodziło to błonę bębenkową. Na szczęście po około dwóch miesiącach Chinka znów mogła słyszeć miłosne szepty swego ukochanego. Ciekawe czy teraz uważa, że było warto?

Czekolada wygrała z całowaniem. Dowiedziono tego na amerykańskim uniwersytecie. Badania przeprowadzono w parach, które to najpierw musiały skosztować czekolady, a po chwili oddać się namiętnemu pocałunkowi. W tym czasie monitorowano pracę ich serc i mózgów. Wynik – Czekolada powoduję dłużej trwające i intensywniejsze reakcje.

Wszyscy chcemy walentynki spędzić w szczególny sposób. Ileż to się nie nagłowimy, że wymyślić coś wyjątkowego i oryginalnego. Jednak czasem nie wychodzi…

Najgorsza randka walentynkowa Internauci z całego świata zwierzają się ze swoich doświadczeń na stronie pisarza Sama Jordisona. Jedna z najbardziej żenujących opowieści to historia randki pewnej dziewczyny, która przypłaciła romantyczny wieczór przepukliną. Udała się z chłopakiem do restauracji, w której za z góry uiszczona opłatą można jeść do woli… No to się panna przejadła…

Prezenty walentynkowe – nasze propozycje:
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s